Aicinām  apmeklēt LIFE GoodWater IP telti Pļavas festivālā Mazjumpravas muižā

Tur Tu satiksi ekspertus no LIFE GoodWater IP partnerorganizācijām – Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, Valsts zinātniskais institūts BIOR un Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts.

Ar Ilzi Prauliņu no “Silavas” rīta pusē LIFE GoodWater IP teltī varēsiet spēlēt spēles un likt puzles, jau nedaudz vēlāk Agnija Skuja no Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta kopā ar Ilzi Kokorīti no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra stāstīs un rādīs, kādas dzīvās radības mīt ūdeņos. Bo diviem dienā Jānis Kalangs un Haralds Plostiņš no zinātniskā institūta “BIOR” runās par zivīm. Savukārt no četriem pēcpusdienā būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties viktorīnā, ko vadīs Ineta Aršauska no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra. Visas dienas garumā būs iespēja satikt un aprunāties ar LIFE GoodWater IP projekta vadītāja vietnieci Lindu Fībigu.

LIFE GoodWater IP plānoto pasākumu programmu varat atrast šeit:

Mazjumpravas muižas teritorijā visas dienas garumā notiks pirmais Pļavas festivāls, kas veltīts Latvijas vērtīgajām, bet izzūdošajām dzīvotnēm – dabiskajām pļavām. Tajā norisināsies dažādas praktiskas un izglītojošas aktivitātes, pļavas produktu tirdziņš un mūziķes Keitijas Bārbales koncerts.

Pļavas festivāls sāksies 10.00, kad tiks atvērts pļavas produktu tirdziņš, kurā varēs iegādāties pļavās auguša liellopa gaļu, medu un citus biškopības produktus, aitas un kazas piena produktus, pļavas augu sīrupus, kā arī pļavas augu sēklas. Šajā laikā arī sāksies pastaiga un savvaļas augu sēklu vākšanas meistarklase botāniķes Rūtas Sniedzes-Kretalovas vadībā.

Pasākumā par pļavu, dabas daudzveidību un ūdeņiem stāstīs pārstāvji no LDF projektiem urbanLIFEcircles un LIFE GoodWater IP, Rīgas Zoodārza un Rīgas domes.

Apmeklētāji varēs piedalīties tējas mandalu meistarklasē ar Evitu Lūkinu, kukaiņu ķeršanā ar entomologu Voldemāru Spuņģi, būvēt kukaiņu mājas ar biedrības “Bišu draugs” pārstāvjiem un piedalīties vairākās citās aktivitātēs.

Plkst. 15.00 notiks Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktora Toma Briča lekcija par laikapstākļiem un klimata pārmaiņām, bet 18.00 – ainavu tūre gar Daugavu.

Pļavas festivāla noslēgumā 20.00 apmeklētāji varēs klausīties mūziķes Keitijas Bārbales koncertu un vērot kukaiņus vakara gaismošanas pasākumā ar biologu Uģi Piterānu.

Pļavas festivāla programma šeit: https://rb.gy/si9xy

Ieeja Pļavas festivālā ir bez maksas.