LIFE GoodWater IP pārstāvēts Interreg projekta “RIWET” organizētā seminārā

Ceturtdien, 22. maijā, Latvijas Universitātes Dabas mājās norisinājās starptautiskā projekta “Publiskā un privātā partnerība upju un mitrāju kā zili zaļās infrastruktūras atjaunošanai un saglabāšanai (RIWET)” organizēts seminārs. Līdztekus tādiem nozares projektiem kā NutriLoopWorks un Gypreg prezentēts tika arī LIFE GoodWater IP.

Pasākumu iesāka 3 Latvijas Universitātes pētnieku prezentācijas. Asociētā profesora Raimonda Kasparinska stāstījumam par augšņu daudzveidību Latvijā sekoja asociētā profesora Ģirta Stinkuļa prezentācija par devona perioda ģipša atradnēm Latvijā. Savukārt, Latvijas Universitātes doktorants Jānis Bikše vēstīja par avotiem kā lauksaimnieciskās ietekmes indikatoriem. Par lauksaimniecības ietekmi turpināja arī projekta LIFE GoodWaterIP eksperts, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) asociētais profesors Ainis Lagzdiņš, daloties arī atziņās par LIFE GoodWater IP pētīto un paveikto.

Asoc. profesors Ainis Lagzdiņš, prezentējot LIFE GoodWater IP. Foto: Zigmnunds Kazanovskis

Semināra turpinājumā sanākušie tika informēti par projektā NutriLoopWorks testētajām fosfora atgūšanas iespējām no notekūdeņu dūņām ar potenciālu izmantot tās kā mēsojumu lauksaimniecībā. Šo prezentāciju sniedza LBTU pētniece Annija Emersone. Interesanti, ka projekta gaitā tiks veikti izmēģinājumi fosfora saistīšanai no Dūņezera, kas atzīts par piesārņotāko ezeru Latvijā. Savukārt, par projektu Gypreg vēstīja Petri Ekholms no Somijas vides institūta (SYKE). Prezentāciju sesiju noslēdza Elsa Bertils no Race for the Baltics.

Auditorija R. Kasparinska prezentācijas laikā. Foto: Zigmunds Kazanovskis
Semināra dalībnieki. Foto: Zigmunds Kazanovskis
Semināra dalībnieki. Foto: Zigmunds Kazanovskis

Pateicamies RIWET par doto iespēju prezentēt LIFE GoodWater IP paveikto, kā arī izzināt, kā veicas starptautiskiem ūdeņu nozares projektiem, kuros piedalās arī Latvijas kolēģi!